Haber Yazıları


07

 IPARD II Programı Çağrı Bilgilendirme Toplantısı Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda YAPILDI
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen eğitimde özellikle IPARD II Programı kapsamında çıkılan 5. Çağrı Dönemi’ndeki değişiklikler, proje başvuru paketinin hazırlanması, başvuru ve uygulama süreci, uygun harcama kalemleri ve diğer ilgili konular, kurum uzmanları Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Yerinde Kontrol Birim Amiri Hasan Asan, İletişim Uzmanı Çağdaş Kaya, Proje Başvuru Kabul Uzmanı Elif Saide Dağ Ve Proje Başvuru Yönetimi Birim Amiri Çağkur Sarıkurt tarafından katılımcılara aktarıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, bu çağrı döneminde de ülke hayvancılığına önemli derecede katkı sunacak projelerin faaliyete geçmesini hedeflediklerini belirterek, “Bu çağrı dönemimiz iki başlıktan oluşuyor. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar ve Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması tedbirlerinden proje kabulü olacak. Bucak, bölgemizde en fazla destek alan ilçelerden ve mera hayvancılığı potansiyeli var diyerek Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Yalçın Sezgin’i kürsüye davet etti. 
Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Yalçın Sezgin Konuşmalarında Şu ifadelere yer verdi; Öncelikle Bu toplatıya yer sağladığı için Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Hasan Yalçın Meçikoğlu’na Bucaklı Hemşehrilerim adına Teşekkür ediyorum. Proje ve Yerinde Kontrol Birim Amirlerimiz 5. Çağrı kapsamında yapılmış değişiklikleri sizlere sunacaklar, sizlerde bu noktada sormak istediğiniz soruların cevaplarını arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz. Ben şahsım adına hoş geldiniz diyorum, 5. Çağrı İlanının Bucak’ımıza hayırlı yatırımlar kazandıracağına inanıyorum" dedi.
Toplantı yapılan sunumların ardından soru cevap bölümüyle sona erdi.

Okunma Sayısı: 315
resim
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017