Haber Yazıları


19

 Başkan Meçikoğlu’ndan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Meçikoğlu mesajında; “ Şanlı Türk tarihinin yazılmasında en büyük katkıları olan, bu vatan uğruna gözünü kırpmadan şehit ya da gazi olmayı göze alan kahramanların anısını yaşatmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşallik" rütbesi ile "Gazilik" unvanının verildiği tarihin yıldönümü olan bu gün 19 Eylül 1921 tarihinden bu yana yurdumuzda her yıl "Gaziler Günü" olarak kutlanmaktadır. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi Türk Milleti olarak her zaman sevgi ve saygıyla anmaktayız. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmayı ortak sorumluluğumuz olarak görmekteyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ebedi varlığını korumak, milletimizin birlik, beraberlik, barış ve huzurunu sağlamak için, canlarını hiç tereddüt etmeden ortaya koymuş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzurunda tüm kahraman gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor; tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anarken, hayatta olan gazilerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.


 
Okunma Sayısı: 649
resim
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017